таг: експлозивна

„ВАГНЕР“ остана без раководството и сега најавува одмазда

0
Според руските медиуми, истрагата се фокусира на подметната експлозивна направа во авионот. Според британските разузнавачки служби пак, најверојатно зад соборувањето на...

Фрлена експлозивна направа во ресторан во Подгорица

0
Во ресторанот „Салвадор“ во Подгорица синоќа била фрлена експлозивна направа и во експлозијата нема повредени,...

Бомба експлодирала на приватен универзитет во Бостон, зградата е евакуирана

0
Експлозивна направа била активирана во вторникот вечерта на Универзитетот Нортистерн во Бостон, при што е...

Шведската полиција деактивираше експлозивна направа во центарот на Стокхолм

0
Шведската полиција деактивираше експлозивна направа пронајдена во центарот на Стокхолм во неделата, каде се одржувал...

Руски тинејџер детенорал експлозив во училиште, 11 повредени

0
Осумнаесетгодишен матурант детонирал експлозивна направа во православно средно училиште во близина на Москва, при што...