таг: експлозиви

Експлозии во складиште за полициско оружје во Берлин предизвикаа голем шумски...

0
По експлозија во полициски магацин со оружје и експлозиви во Груневалд во близина на Берлин, избувна голем шумски пожар. Пожарот избувнал...

Атентат изведен со дрон со експлозив врз премиерот на Ирак

0
Беспилотно летало натоварено со експлозиви ја нападна резиденцијата на ирачкиот премиер Мустафа ал-Кадими во Багдад,...