fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: експертски

Се одобрува вакцината на Џонсон енд Џонсон?

0
Панел експертски советници од американската Управа за храна и лекови (ФДА) се очекува денеска да препорача одобрување на еднократната вакцина против Ковид-19 од...

Експерти на СЗО пристигнаа во кинескиот град Вухан

0
Експертски тим на Светската здравствена организација (СЗО) денеска пристигна во Кина, за да ја почнат долгоочекуваната истрага...

Истражување на универзитетот во Манчестер: Ковид-19 може да предизвика парализа кај...

0
Меѓународен експертски тим, по анализата на 38 случаи на деца кои биле инфицирани со тешка форма на ковид-19, утврди дека коронавирусот може...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави