таг: експертски

Српска докторка открива во што е разликата меѓу бустер и трета...

0
Претседателот на Националниот експертски комитет за имунизација вели дека целта сега е да се поттикнат помладите генерации да се вакцинираат Проф. Д...

Се одобрува вакцината на Џонсон енд Џонсон?

0
Панел експертски советници од американската Управа за храна и лекови (ФДА) се очекува денеска да препорача одобрување на еднократната вакцина против Ковид-19 од...

Експерти на СЗО пристигнаа во кинескиот град Вухан

0
Експертски тим на Светската здравствена организација (СЗО) денеска пристигна во Кина, за да ја почнат долгоочекуваната истрага...

Истражување на универзитетот во Манчестер: Ковид-19 може да предизвика парализа кај...

0
Меѓународен експертски тим, по анализата на 38 случаи на деца кои биле инфицирани со тешка форма на ковид-19, утврди дека коронавирусот може...