fbpx

таг: експерти

Тимот на мисијата на МААЕ денеска треба да ја посети нуклеарната...

0
Тимот експерти од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска треба да пристигне...

Тимот на МААЕ во Киев, од утре мониторинг на нуклеарната електрана...

0
Тим експерти за нуклеарен надзор на Обединетите нации пристигна во Киев и од...

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

ФДА: Вакцината на Фајзер против ковид безбедна и ефикасна за мали...

0
Експерти од американската Администрација за храна и лекови (ФДА) објавија дека вакцината Фајзер/Бајонтек против Ковид-19 е безбедна и ефикасна за деца од шест...

Велика Британија ќе испрати експерти за воени злосторства во Украина

0
Велика Британија соопшти денеска дека испраќа експерти да и помогнат на Украина во собирањето докази...

Jапонски научници работат на вакцина против Ковид-19 која обезбедува доживотен имунитет

0
Експерти од Институтот за медицински науки во Токио, предводени од професорот Мичинори Кохара, работат на развој на вакцина против коронавирус, која обезбедува доживотен...

Јапонски научници развиваат вакцина што ќе има доживотно дејство против Ковид-19

0
Експерти од Институтот за медицински науки во Токио, предводени од професорот Мичинори Кохара, работат на развој на вакцина против корон авирус, која обезбедува...

Автопатот „Струма“ во Бугарија, ем реконструиран, ем повторно со многу грешки!

0
Сообраќајни експерти констатирале голем број грешки на реконструираната делница на автопатот Струма во...

Избегнете ги високите сметки за струја, трикови кои штедат време и...

0
Експерти даваат неколку корисни совети за тоа како да ја заштедите на електрична енергија, да потрошите помалку пари, но и да покажете еколошка...

СЗО со список од 25 експерти кои ќе го истражуваат потеклото...

0
Светската здравствена организација објави дека избрала 25 експерти за повторно истражување на потеклото на коронавирусот,...