fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: експерти

Русија тестира носна форма на вакцината „Спутник V“

0
Руски експерти измислија носна верзија на „Спутник Ве“, како дополнителна форма на заштита од вирусот корона, а...

За колективен имунитет веројатно ќе треба да бидат вакцинирани меѓу 80...

0
Белгиските експерти предупредуваат дека поради појавата на позаразни мутации на коронавирусот, ќе биде потребно да се вакцинираат помеѓу 80 и 90 проценти од...

Само една порција печурки може значително да го зголеми внесот на...

0
Здравствените експерти секој ден нагласуваат колку е важен дневниот внес на витамин Д. Иако не постојат голем број намирници што го содржат,...

Личноста и спиењето: Карактерот го покажува и положбата во која спиете

0
Многу експерти тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на човекот.Анализирајќи го времето кое луѓето го поминуваат во спиење,...

СЗО: Сè уште не е идентификувано животното од кое потекнал коронавирусот

0
Меѓународниот тим кинески експерти и експерти од Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека животното од кое потекнува коронавирусот не е пронајдено и оти...

Како сами да поправите скршен екран на телефон

0
Експерти од Јужна Кореја објавија дека откриле решение за најголемиот проблем на секој смартфон корисник, пукнатиот екран. Она што најмногу не мачи е...

Тимови на СЗО истражуваат во Вухан

0
Тим на меѓународни експерти кои истражуваат како почна пандемијата со ковид-19 денеска во Кина се состанаа со...

СЗО: Вакцината од Модерна во две дози на 28 дена, да...

0
Панел експерти од Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача вакцината против Ковид-19 од американскиот производител Модерна да се дава во две дози во...

ФБИ ги проверува припадниците на Националната гарда поради страв од внатрешен...

0
Американски експерти за безбедност се загрижени за можен „внатрешен напад“ или закана што може да дојде од припадниците на службата кои ќе бидат...

Алармантно во СЗО: Итен состанок поради новиот вид на Ковид 19

0
Здравствените експерти од целиот свет се состанаа вчера за да разговараат за новите видови на коронавируси за кои сметаат дека доведоа до зголемување...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави