fbpx

таг: Експертите

Еве со каков накит ќе биде погребана кралицата Елизабета Втора

0
Според експертите, неодамна починатата британска кралица Елизабета Втора ќе биде погребана носејќи само две сентиментални парчиња накит – златен венчален прстен и пар...

Овие два женски знаци се МИЛЕНИЦИ на ЗОДИЈАКОТ и ги очекува...

0
Експертите за астрологија тврдат дека жените родени во овие знаци имаат нешто посебно и дека им е судено да живеат долг и хармоничен...

Kреветот не треба да се поставува веднаш по будењето – еве...

0
Експертите од британската компанија „And So To Bed“, која произведува и продава кревети, тврдат дека правилото за чистење на креветот наутро не е...

Што да правите кога децата не сакаат да јадат зеленчук

0
Експертите развија начин како родителите да ги натераат своите деца да јадат здрава храна, а нивната теорија ја тестираа на 72 деца во...

Гугл ги предупреди корисниците: Веднаш избришете ги овие апликации

0
Експертите открија шест апликации кои се претставуваат како алатки кои го штитат телефонот од напади и вируси, а всушност ги искористуваат самите уреди....

СЗО: Потребни се нови вакцини, повторување на бустер дозата не е...

0
Експертите од Светската здравствена организација предупредија дека повторното давање на дополнителни дози на оригиналните вакцини против Ковид-19 не е добра стратегија против новите...

СЗО: Повеќекратни бустери не се добра стратегија, потребни ни се нови...

0
Експертите од Светската здравствена организација (СЗО) денеска предупредија дека континуираната администрација на бустер дози не е добра стратегија во борбата против новите варијанти...

Три знаци ќе свртат нов лист во животот во 2022 година

0
Експертите за астрологија тврдат дека во годината пред нас многумина ќе направат исчекор во кариерата, ќе ги исполнат своите амбиции и ќе растат...

Една минута секој ден: Пет вежби кои се корисни ако се...

0
Веќе подолго време, фитнес експертите се обидуваат да смислат што е можно пократки и ефективни програми за вежбање кои ќе поттикнат што повеќе...

Експертите во Србија тврдат – вакцинацијата е „заглавена“ на 48%, делта...

0
Додека експертите во Србија тврдат дека бројките се охрабрувачки, но дека ситуацијата е неизвесна и повикуваат на продолжување на масовната вакцинација, се повеќе...