fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Експертите

ЗАГРИЖУВАЧКО: Секое трето дете во Германија има проблем со менталното здравје...

0
Експертите за ментално здравје на децата во Германија изразија зголемена загриженост во врска со затворањето на училиштата и ограничувањата што го влошуваат стресот...

СЗО проверува друг пазар за храна во Вухан за појавата на...

0
Експертите од Светската здравствена организација ја проверуваат верзијата дека коронавирусот можеби се појавил на друг пазар за храна во Вухан. Според „Волстрит...

Експертите и бизнисмените задоволни од петтиот пакет мерки

0
Првичната оценка на експертите и бизнисмените за петтиот пакет економски мерки е позитива. Но реализацијата и ефектот...

Научниците најдоа решение за испукани екрани, оваа супстанца го поправа телефонот...

0
Експертите од Корејскиот институт за наука и технологија при универзитетот Јонсеи успеаја да развијат полимер што може да се вгради во ЛЦД-екраните, како...

Колку точно украси и сијалички треба да ставите на елката за...

0
Експертите за декорација велат дека има многу правила кога се работи за украсување на елката. Секако дека постојат одредени комбинации на бои...

Шест најчести знаци за слаб имунитет

0
Експертите наведуваат шест знаци кои укажуваат дека имунитетот е ослабен, и би требало да го зајакнете: Желба за слаткиAко изедете чоколада од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави