таг: ексклузивно

Злосторничкиот руски режим истовремено убива цивили и води жестока антиукраинска кампања...

0
ОЛЕГ УСАТЕНКО Ексклузивно за ЦИВИЛ МЕДИА Рускиот режим на путин свесно избра геноциден и злосторнички метод...

Хаџиу: Курти нема да потпише ништо што се коси со суверенитетот,...

0
Министерката за правда на Република Косово, Албулена Хаџиу, во ексклузивно интервју за Алсат рече дека француско-германскиот план е прифатлив за Косово,...

Ѓоковиќ: Поважно од сите титули ми е грижата што внесувам во...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, даде ексклузивно интервју за Би-Би-Си, во кое истакна дека попрво би го...

Кристијан Ериксен открива дека бил мртов пет минути, ова е неговата...

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен во интервју за локалната телевизија DR1 TV ексклузивно проговори за најтешките моменти во својата кариера, изнесувајќи досега непознати детали,...