таг: ексклавата

Украинско разузнавање: Запален руски ракетен брод во близина на Калининград

0
Рускиот ракетен брод Серпухов, кој беше закотвен во ексклавата Калининград на Балтичкото Море, беше запален на 8 април, тврдат извори од военото разузнавање...