таг: Економскиот

Пендаровски и Вучиќ од Давос ја поздравија одлуката на СПЦ за...

0
Претседателот Стево Пендаровски на Економскиот форум во Давос имал куса средба со неговиот српски колега Александар Вучиќ, на која ја поздравиле...

ЕУ повторно ги продолжи санкциите за Русија за половина година

0
Европската унија повторно ги продолжи санкциите на економскиот сектор против Русија за шест месеци, се наведува во...

Инвестициски комитет: Економскиот инвестициски план на ЕУ за Западен Балкан нов...

0
Економскиот инвестициски план за Западен Балкан е нов стимул за економски раст, беше истакнато на седницата на Националниот инвестициски комитет...