таг: економската

Истанбул и Дубаи најбарани дестинации за Нова Година, намален интересот за...

0
Покрај економската и енергетската криза, граѓаните наоѓаат средства и начини за прослава на Новата година надвор од земјата. Поради поволните цени, годинава како...

Инфлацијата во Еврозоната е на рекордни 9,8 %, се „крчка“ ново...

0
Економската главоболка во Европа се засили откако Европската Централна Банка објави дека инфлацијата достигна 9,8 отсто во јули, и ја сигнализираше...

Средба Бесими – Ангелов: Посветени сме на изградбата на железничкиот дел...

0
Продлабочување на економската соработка, но и забрзана реализација на значајни инфраструктурни проекти со што ќе се зголеми поврзаноста помеѓу РС Македонија со Република...