таг: екипи

УЕФА се предаде: Крај на Лигата на шампионите, доаѓа ново елитно...

0
УЕФА е најголемите европски фудбалски екипи ќе формираат ново елитно натпреварување -Лига на супершампиони. Под протисок на најголемите фудбалски екипи,...

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

0
Македонските екипи кои се наоѓаат на подготовки во Анталија, Турција, започнаа со одигрување на контролни натпревари.Есенскиот шампион, Шкендија одигра 1:1 против...

Спасени седум од 22 кинески рудари кои се затрупани две недели

0
Спасувачки екипи извлекоа седум кинески рудари на безбедно, откако две недели беа затрупани во рудникот по експлозијата која ги спречи да излезат, објави...

Фудбалските гиганти загубија милијарда евра, Мбапе највреден фудбалер на светот

0
Дваесет најголеми европски екипи загубија повеќе од милијарда евра во 2020 година поради пандемијата на коронаворусот, додека вредноста на фудбалерите се намали...