fbpx

таг: екипи

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

ФК Вардар договори три контролни натпревари во Анталија

0
Македонските фудбалски екипи ги поминуваат зимските подготовки во Анталија каде што преку пријателските натпревари ја темпираат формата пред пролетниот дел од сезоната. Така...

Стопирана продажбата на фудбалски влезници во Италија поради коронавирусот

0
Неколку италијански фудбалски екипи, меѓу кои и шампионот Интер, како и Јувентус, прекинаа со продажба на влезници за своите следни домашни натпревари, бидејќи...

Нема пауза во Премиер лигата

0
Претставници на сите 22. премиерлигашки екипи се договорија денеска најсилното англиско фудбалско првенство да продолжи според планираниот распоред и покрај големиот број заразени...

Лазаров со гол за победа и меч за титула, шокантна елиминација...

0
Многумина очекуваа дуел на најдобрите две екипи во Франција во финалето, меѓутоа за титулата во Лига Купот ќе се борат екипите на Шамбери...

Челси и Палмеирас ги добија можните ривали за СКП

0
Најдобрите екипи од секој континент ќе се борат за титулите на Светското клупско првенство (СКП) кое ќе се игра во Обединетите Арапски Емирати....

Шкупи по победата над Ренова се заврсти на врвот

0
Оваа беше меч на првите две екипи на табелата, лидерот Шкупи дојде до трите бода и се зацврсти на врвот на табелата. ...

Починаа повеќе од 160 лица, голем број заробени – монсунските дождови...

0
Спасувачките екипи во Индија копаат низ густа кал и шут за да ги пронајдат 60-те лица што се претпоставува дека се закопани во...

Иселеници Албанци зборуваат на Алсат за големите поплави низ Европа

0
Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по преживеани во големите поплави кои ја погодија Западна Европа, предизвикувајќи над 160 жртви. Стотици се водат како...

Се извлекуваат телата на жртвите од урнатиот руски авион

0
Спасувачките екипи пронашле тела на неколку жртви од авионот „Ан-26“, изјавил гувернерот на Камчатка, Владимир Солодов. Нагласи дека засега не може да се...