таг: Екипа

Гостивар се збогува со шестмина од првиот тимот

0
Екипата на Гостивар како второпласирана екипа во Втората лига сезона обезбеди враќање во фудбалската елита,...

Филаделфија, Феникс и Голден Cтејт забележаа победи

0
Филаделфија е на добар пат да стане првата екипа во НБА лигата која че избори пласман во втората рунда од плејофот. Фила води...

Струга Трим Лум се уште без пораз

0
Струга Трим Лум е единствената екипа во новата сезона од Првата фудбалска лига на Македонија која се...

„Чаир 2030“ е нов член на кошаркарската Супер-лига

0
Кошаркарската екипа „Чаир 2030“ заедно со Струмица се нови членови на Суперлигата во Македонија. Чаирчани ја завршија...

„Кајмак“ на Манчевски започнува со работа

0
Екипа од Македонија, Данска, Холандија, Хрватска, Бугарија, Англија, Италија и Србија почнуваат со работа на новиот филм на Милчо Манчевски, „Кајмак“. „Кајмак...

Барселона во офанзива, сака да потпише нов договор со уште еден...

0
Шпанскиот прволигаш Барселона гради нова екипа, состав кој ќе треба да го врати клубот на победнички патеки во наредниов период. Управата на...

ПМФЛ: Капинковски ја напушти клупата на Пелистер

0
 Последно пласираната екипа во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Пелистер ќе ја продолжи битката за опстанок во прволигашката коонкуренција со нов тренер,...

Шестолигашот Чорли испиша историја во англискиот ФА куп

0
Аматерската екипа на шестолигашот Чорли го приреди најголемото изненадување во третото коло во ФА куп на Англија, совладувајќи го вечерва второлигашот Дерби Каунти, предводен од поранешниот...

Успешно е изведена телепортација на рекордни 22 километри

0
Екипа од НАСА, Харвард и AT&T направиле сериозен исчекор во потрагата по квантниот интернет, технологија од која се очекува на безброј начини да...