fbpx
4 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: екипата

ВИДЕО: Хофенхајм го прегази Вердер

0
Екипата на Хофенхајм го доби дуелот на екипите од средината на табелата и со убедливи 3-0 (2-0) го совлада Вердер...

На Лацио ќе му бидат одземени четири бодови?!

0
Екипата на Лацио се соочува со казна. Иако случајот се уште се истражува, сепак италијанските медиуми велат...

Некогаш соиграчи во Реал Мадрид, пријатели од репрезентацијата, но вечерва ќе...

0
Екипата на Порто вечерва на домашен терен го пречекува Реал Мадрид во нивната прва пресметка во 1/8...

Барселона го декласираше Реал Мадрид и го освои Купот на Кралот

0
Екипата на Барселона со победата над Реал Мадрид од 88:73 го освои пехарот во Купот на Кралот....

Нов трипл-дабл на Дончиќ, Далас во серија

0
Екипата на Далас влезе во серија на победи. Синоќа во возбудлив натпревар ја совлада Атланта со 118:117....

Вардар конечно ги „запали моторите“, Џиџи е новиот тренер

0
Екипата на Вардар денеска ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната. Иако сезоната стартува престојниот викенд,...

ВИДЕО: Гол на Елмас, Наполи во полуфиналето на Купот на Италија

0
Екипата на Наполи ја продолжува одбраната на трофејот кој го освои минатата сезона и е последниот полуфиналист во Купот на Италија откако...

Очигледно правилата не важат за сите, Роналдо го чека казна!

0
Екипата на Јувентус беше убедлива во Купот на Италија, а Кристијано Роналдо не беше на тој натпревар. Логично, најдобриот фудбалер на тимот...

Македонија ЃП остана без Абдул Басит, напаѓачот потпиша за тунискиот шампион

0
Екипата на Македонија ЃП во вториот дел од сезоната ќе настапува значително ослабена, ќе биде без услугите на својот најдобар напаѓач,...

Е. Пелистер подобар од Горица на контролата во Словенија

0
Екипата на Еурофарм Пелистер продолжува со контролните натпревари во пресрет на вториот дел од сезоната и во последниот натпревар ја совлада Горица...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
87 %
1kmh
0 %
саб
19 °
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
10 °

Последни објави