таг: езера

МИСТЕРИЈА: Две езера во Аргентина стана розови

0
Две езера во крајбрежниот регион Патагонија во Аргентина станаа флуоресцентни розови поради се уште необјасниви причини, за кои локалните екологисти стравуваат дека можат...