таг: едноставни

Пет тибетски вежби за сила, меморија и добар сон

0
Овие неколку вежби се едноставни, а важни за секој од нас. Тие помагаат за подобрена меморија, сон, зголемена концентрација и фокус, намалена...

КАКО ДА НЕ СЕ ЗАРАЗИТЕ ОВАА ЕСЕН Применете ги овие 10...

0
Ако ги следите овие едноставни препораки, шансите да се заразите ќе се намалат 1. Вакцинирајте се против грип и корона ...

16 начини да внесете 500 калoрии помалку при секој оброк

0
Со овие едноставни совети, без да се оптоварувате и да имате грижа на совест за секој залак, ќе изгубите вишок килограми без...

(ВИДЕО) Пудинг колачиња од чоколадо и ванила

0
Овие вкусни и едноставни колачиња ќе ве воодушеват. Потребни состојки: За колачиња од ванила: – 125 гр. путер...