таг: едноставен

Смесата готова за пет минути, ова е најбрзиот чоколаден колач

0
Едноставен и лесен рецепт за колач кој е сочен и чоколаден, со сигурност ќе ви се допадне. Потребно е само да ја...

Не пијте антидепресиви – медитирајте!

0
Постои едноставен и ефикасен начин со чија помош ќе го намалите нивото на стрес, депресија, но и болки. Откако ги проучиле резултатите...

КОМПИРИТЕ ПОДГОТВЕНИ НА ОВОЈ НАЧИН ЌЕ СТАНАТ ВАШЕТО ОМИЛЕНО ЈАДЕЊЕ: Брзо,...

0
Овој рецепт е навистина едноставен и лесен за подготовка. Може да го направат дури и почетници во кујната, само треба да ги следите...

Се вративте од пат и ве затекна непријатен мирис од садоперот?...

0
Овој едноставен трик ќе ви биде од голема корист во периодите кога одите на пат… Со цел по враќањето од...

ФОТО: Кендал Џенер ги освојува улиците на Њујорк со својот стил

0
Нејзиниот стил е едноставен и практичен, барем така тврдат светските модни експерти. Кендал користи едноставни кроеви, еднобојни парчиња и тие...

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини...

0
Ви претставуваме едноставен рецепт за тестенини кои ќе ги обожаваат сите во семејството, а за вас ќе биде вистинско уживање бидејќи ќе...