таг: едногласно

Софија ќе ги објави имињата на сите граѓани на Македонија кои...

0
Пратениците во бугарското собрание во прво читање едногласно ги изгласаа измените во Законот...

Франција усвои нов закон: За децата да користат социјални мрежи, задолжителна...

0
Францускиот Сенат синоќа едногласно усвои нов закон кој налага дека на малолетниците под 15 години ќе им биде неопходна согласност од...

Анкета: 43 отсто од американските гласачи се за реизбор на Бајден

0
Актуелниот претседател се соочува со речиси едногласно неодобрување меѓу републиканците, и е слабо...

ЕП ќе гласа да и биде одземена функцијата на потпретседателката Каили

0
Лидерите на политичките групи на Европскиот парламент едногласно одлучија на Ева Каили да...

СЗО: Вирусот е многу активен, не е време за укинување на...

0
Комитетот на Светската здравствена организација за вонредни прашања едногласно оцени дека не е време да...

Американскиот Сенат едногласно го прогласи Путин за воен злосторник

0
Сенатот на САД едногласно усвои резолуција со која се осудува рускиот претседател Владимир Путин како...

До 15 години затвор за лажни вести и дискредитирање на руската...

0
Руската Државна дума денеска едногласно ги усвои измените на Кривичниот законик, според кои за изнесување лажни информации за дејствата на Војската...

Русија: „Европа да се спреми, ќе плаќа 2.000 евра за кубик...

0
Руската Дума едногласно ги ратификуваше договорите за пријателство, соработка и заемна помош со самопрогласените народни републики Доњецк и Луганск. Ваквиот чекор...