таг: Едни

Бугарија оди на шести избори за три години

0
Бугарија се подготвува за уште едни општи избори, шести од април 2021 година,...

Oревите се најдобрите јаткасти плодови кои треба да ги јадете за здравјето...

0
Јаткастите плодови се едни од најдобрите извори на протеини и масти за здравјето на срцето. Тие содржат важни растителни влакна и...

Инсулин пак нема, дијабетичарите солидарно си делат „пенкала“

0
Едни на други си даваат инсулински пенкала. Вака граѓаните со дијабет се снаоѓаат кога нема терапии во аптеките, како што е случај периодов....

Фрапантни резултати на „Галуп глобал емоушнс“: Во Македонија живеат најгневните луѓе...

0
Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. ...

Лажела дека направила 50 операции и ослабела 40 килограми за да...

0
Нејзините застрашувачки фотографии беа едни од највиралните. Со својата измислена приказна и неверојатниот изглед таа привлече големо внимание кон себе. Имено,...

МАК МАФИНИ: Совршен десерт за ладните денови кој се прави за...

0
Мафините се едни од омилените десерти бидејќи лесно се подготвуваат, а состојките можат да бидат по желба – од чоколадо, преку овошје, па...

ТИЕ СЕ СТРАШНО ЧУВСТВИТЕЛИ! Овие 3 хороскопски знаци се навредуваат за...

0
Пријателите се задеваат едни со други, па понекогаш е тешко да се забележи дали некој само се забавува или се обидува да не...

Што кажува начинот на кој се држите за рака со партнерот...

0
Човечките односи се едни од најважните делови на животот. Без разлика дали станува збор за родители, партнери, деца или пријатели, нивниот квалитет често...

Невреме во Швајцарија: Поплавени улици во Цирих- ова е предупредувањето за...

0
Швајцарија ја зафатија едни од најсилните дождови за време на невремето, што денеска предизвика поплави и сообраќаен метеж во главниот финансиски центар Цирих....

Страв и трепет за противниците: Како ќе изгледа францускиот состав ако...

0
„Триколорите“ без сомнение се едни од најголемите фаворити за освојување на златен медал на Европското првенство, и...