fbpx

таг: Еди

Рама: се согласувам со Курти дека Србија треба да го признае...

0
Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека апсолутно се согласува со премиерот на Косово, Албин...

Алабнија ги замрзна дипломатските односи со Иран

0
Премиерот на Албанија Еди Рама, ја објави одлуката на албанската влада за прекин на односите со Иран, одлука која следи по...

Рама со порака до властите во Косово и Србија

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, даде целосна поддршка на Косово во однос на одлуката за реципроцитет со Србија за личните карти...

Рама: Албанскиот народ никогаш не се откажа од европскиот сон

0
Премиерот Еди Рама, во пресрет на почетокот на Првата меѓувладина конференција Албанија-ЕУ, денеска му се...

За премиерот Рама начинот на однесување на Бугарија кон Северна Македонија...

0
Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за германскиот весник „Франкфуртер рундшау“ меѓу другото се задржува и на евронтегративниот процес, при што...

Рама: Конечно нема пречки за преговорите на Албанија со ЕУ, в...

0
Албанскиот премиер Еди Рама со реакција по одобрувањето на францускиот предлог во Собранието на Северна Македонија, велејќи дека конечно повеќе „нема...

Еди Рама: „Најдени многу нафта и природен гас во Албанија“

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека меѓународна компанија неодамна открила големи количини нафта и...

Еди Рама повторно во елемент: „ЕУ ни дава апчиња против депресија“

0
Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за француската телевизија, Франс24 повторно упати критики кон ЕУ...

Рама и Абазовиќ во посета на Украина

0
Опкружени со бројни безбедносни сили, двајцата премиери на Албанија, Еди Рама и на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, пристигнаа во Украина на...

Еди Рама за критиките од ВМРО: „Караница меѓу чад од ќофтиња!“

0
Албанскиот премиер Еди Рама критиките од ВМРО упатени кон Димитар Ковачевски ги нарече хистерија која наликува на кафанска караница меѓу чад...