fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Еди

Рама повторно ја критикуваше ЕУ околу вакцините и не исклучи набавка...

0
Албанскиот премиер Еди Рама и понатаму не ги штеди своите критики кон Европската унија кога станува збор за вакцината против Ковид-19. Рама...

Албанија и Србија единствени на Балканот кои што почнаа со вакцинација

0
Албанскиот премиер Еди Рама се пофали дека неговата земја и Србија се единствените земји во регионот кои започнале со вакцинација против Ковид-19. ...

Претседателот на Албанија денеска ја прими и втората доза од вакцината...

0
Албанскиот премиер Еди Рама денеска ја прими втората доза од вакцината на “Фајзер” против Ковид – 19 . Тоа е една од...

Рама открива дека Бугарија ни ветила само 100 дози вакцини и...

0
Албанскиот премиер Еди Рама, бранејќи се синоќа во студиото на „Топ Чанел“ за бавното темпо на набавки на вакцините против коронавирусот, рече дека...

Албанскиот Парламент на вонредна седница ќе ги гласа новите министри

0
По барање на премиерот Еди Рама, албанскиот Парламент утре на вонредна седница треба да ги изгласа промените во Владата, што неочекувано ги направи...

Рама: Најлошото со пандемијата е зад нас

0
Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека најлошото со пандемијата на коронавирусот веќе поминало. Објавувајќи видео од неколку инвестиции во болници кои...

Рама: По Косово, енергетски се поврзуваме и со Северна Македонија

0
Албанскиот премиер Еди Рама најави дека по ставањето во функција на далновод Албанија – Косово на 14-ти овој месец, следен...

Во Албанија анти-ковид вакцината ќе биде бесплатна и незадолжителна

0
Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека вакцината против опасниот коронавирус ќе биде бесплатна и оти нема да биде задолжителна. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави