таг: единствениот

Стуб за Си-Ен-Ен: Нема услови за преговори со Русија, единствениот начин,...

0
Финскиот претседател Александар Стуб изјави дека воената акција е единствениот начин за постигнување мир во Украина и оти нема услови за преговори со...

Алпин, го претстави својот нов болид “А523” во Лондон

0
Единствениот француски Формула 1 тим, Алпин, вечерва го презентираа својот нов болид А523 на посебна церемонија во...

ВМРО-ДПМНЕ: Надвор од функција единствениот ургентен центар за деца на Клиниката...

0
Единствениот ургентен центар за деца на Клиниката за детски болести повеќе не е во фунција, а тука се третираа најтешките педијатриски случаи од...

Приштинскиот аеродром затворен поради дојава за поставена бомба

0
Косовската полиција денеска соопшти дека единствениот аеродром на Косово е затворен по заканата за бомба....

Во Америка извлечен најголемиот џекпот – некој освоил 2,04 милијарди долари

0
Единствениот добитен тикет за рекордниот џекпот на лотаријата „Пауербол“ од 2,04 милијарди долари е продаден во Алтадена, Калифорнија, соопштија во вторникот претставници на...

„Не беа сите едногласни“ – Каракачанов открива детали од состанокот на...

0
Единствениот став на CCНБ за северна Македонија не е изненадувачки. Да не се лажеме –...

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Киев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
Машката кошаркарската репрезентацијата на Македонија го одработи единствениот тренинг во „Палатата на спортовите“ во Киев во пресрет на дуелот со селекцијата на Украина...

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го постигна единствениот гол за Наполи во поразот на италијанската екипа вечерва во Москва од Спартак со 2:1...

ЖРК Вардар пред елиминација од ЕХФ Купот

0
Единствениот македонски ракометен претставник кој остана во еврокуповите, екипата на ЖРК Вардар се наоѓа пред елиминација затоа што на домашен терен доживеа пораз...

СЗО: Европа е единствениот регион во светот каде расте бројот на...

0
Европа е единствениот регион во светот каде што расте бројот на заразени со коронавирус, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО). Во неделниот...