таг: Единаесет

Чешки медиуми: Во пукањето во Прага најмалку 11 мртви и над...

0
Единаесет лица загинаа, меѓу кои и напаѓачот, деветмина се тешко повредени, пет до шест лица се со умерено тешки повреди, а десет лица...

Овие лични работи никогаш не треба да ги споделувате со другите

0
реклама Овие единаесет лични предмети не се безбедни за споделување, дури и со најблиските. За...

(ВИДЕО) Се урна кров на училишна спортска сала во Кина, загинаа...

0
Единаесет лица загинаа откако во неделата во 15 часот по локално...

Познати паровите од Купот на Македонија во машка конкуренција

0
По комплетирањето на првата полусезона и одигрувањето на единаесет натпревари од македонскиот кошаркарски шампионат, познати се паровите од Купот на Македонија кои се...

Јута ги скрши Нетс, Милвоки подобри од Селтикс

0
Единаесет натпревари во НБА лигата се одиграа ноќта среда кон четврток и можевме да видиме неколку интересни...

Силно невреме во Индонезија: 11 лица загинаа во свлечиште, 18 се...

0
Единаесет лица загинаа, а 18 се повредени во невремето и обилните дождови што ја зафатија западна Индонезија. – Прво...