таг: единаесеттиот

ЕУ усвои нов пакет санкции кон Русија

0
Европската унија (ЕУ) официјално го усвои единаесеттиот пакет санкции против Русија, како одговор...

Ова се најдобрите и најлошите особини на луѓето родени во знакот...

0
ВОДОЛИЈАТА е единаесеттиот знак на Зодијакот и управуван од Уран, планетата на револуцијата и промените. Има фиксен квалитет, што значи дека е тврдоглав...

Се празнува Св. Прохор Пчински: Од неговите мошти непрекинато истекува густо...

0
Свети Прохор живееше во единаесеттиот век. Се подвизуваше се до својата смрт под една карпа во близина на реката Пчиња. Заедно со...