таг: Едвард

Зошто многумина не знаат дека кралицата Елизабета има 4 деца? –...

0
Принцот Едвард е најмалото дете на кралицата Елизабета и принцот Филип. Но, зошто никој не знае за него? Дали е толку далеку по...

Сноуден доби син

0
Американскиот „свиркач“ Едвард Сноуден и неговата сопруга добија син, а веста ја споделија на социјалните мрежи. – Среќни празници од нашето новопроширено...

Едвард Сноуден стана татко

0
Американскиот „свиркач” Едвард Сноуден и неговата сопруга добија син, а веста ја споделија на социјалните мрежи. „Среќни празници од...