таг: египетски

Египет се подготвува за поворката на фараоните: Мумиите утре ќе бидат...

0
Мумифицираните остатоци на 22 антички египетски кралеви и кралици ќе бидат пренесени во поворка низ улиците на Каиро во сабота до нивното ново...

(ВИДЕО) Во Египет пронајдени храм на античка кралица и папирус од...

0
Поранешниот египетски министер за антиквитети и познат локален археолог Захи Хавас, денес откри детали за едно големо...