fbpx

таг: еврото

Благ пораст на еврото во однос на доларот

0
Курсот на еврото денеска е со мала промена во однос на доларот. Во меѓубанкарската трговија...

Европарламентот ја одбележува 20-годишнина од еврото

0
Денеска европратениците ќе ја одбележат 20-годишнината од еврото и ќе разговараат со претседателката на Европската...