fbpx

таг: Европското

Елиминацијата во раната фаза од ЕП, Унгарците ги чинеше голема финансиска...

0
Ракометната репрезентација на Унгарија, која на Европското првенство заедно со Словачка беа домаќини, не успеа да обезбеди место меѓу најдобрите 12 репрезентации на...

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на полуфиналето меѓу Шпанија...

0
Денес на европското ракометно првенство се играат двете полуфинални средби, Шпанија-Данска и Франција – Шведска се борат за двете места во финалето. ...

Исланд ја декласираше Црна Гора

0
Исланд ги заддржа шансите за полуфинале на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка, откако со 34:24 (17:8) ја декласираше Црна Гора...

ВИДЕО: Украинец пред себе имаше празен гол, ама не ја стресе...

0
Футсал репрезентацијата на Србија го претрпе вториот пораз на Европското првенство во Холандија. Со високи 6-1 победа извојува селекцијата на Украина, но најинтересниот...

Жерар: Не знам каква корист имаме од оваa Европско првенство

0
Франција денеска имаше слободен ден на Европското првенство на кое „триколорите“ важат за едни од главните фаворити за титулата, но ваквиот статус не...

Нови ковид проблеми на ЕП, сега “настрадаa” Франција, Данска и Шпанија

0
Нови проблеми и ковид-позитивни тестови на ракометното Европското првенство во Унгарија и Словачка. Откако во претходните денови селекциите на Германија и Исланд...

Црна Гора ја шокираше Хрватска, Шведска подобра од Русија

0
Црна Гора продолжи со одличните настапи на Европското првенство (ЕП) во ракомет, па така вечерва ја запиша првата победа во втората фаза од...

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

0
Додека европското првенство во ракомет е во тек и се играат средбите од групната фаза, собирот на најдобрите репрезентации во Европа е шанса...

Лазаров направи две измени во составот за пресметката со Црна Гора

0
Репрезентацијата на Црна Гора е вториот противник на Македонија на Европското првенство, средба за која селекторот Кирил Лазаров направи две измени во составот...

ХАОС во Сегедин – Црвен и син картон за Мандиќ, Карабатиќ...

0
Селекцијата на Франција стартуваше победнички на Европското првенство откако славеше над Хрватска со 27-22. Сепак меч меѓу овие две репрезентаци не може да...