fbpx
3 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Европски

НОВИ МЕРКИ: Повеќето земји во Европа воведуваат или го продолжуваат затворањето

0
Повеќето европски земји повторно воведуваат целосно или делумно затворање за борба против зголемувањето на бројот на нови инфекции и смртни случаи од Ковид-19....

Повторно контроли на границите на земјите во ЕУ – дали се...

0
Поради новите мутации на коронавирусот, некои европски земји воведуваат контроли на нивните граници. По Белгија, која...

Коронавирус во редовите на Баерн Минхен- еве кои двајца фудбалери се...

0
Фудбалерите на актуелниот европски првак Баерн Минхен, Леон Горецка и Хави Мартинез, се заразени со коронавирус и нема да конкурираат за настап на...

УЕФА се предаде: Крај на Лигата на шампионите, доаѓа ново елитно...

0
УЕФА е најголемите европски фудбалски екипи ќе формираат ново елитно натпреварување -Лига на супершампиони. Под протисок на најголемите фудбалски екипи,...

Фудбалските гиганти загубија милијарда евра, Мбапе највреден фудбалер на светот

0
Дваесет најголеми европски екипи загубија повеќе од милијарда евра во 2020 година поради пандемијата на коронаворусот, додека вредноста на фудбалерите се намали...

Падна големата Барселона, Кил е новиот Европски шампион

0
Кил е новиот европски шампион откако „зебрите“ во вечерашното финале во „Ланксес Арена“ ја совладаа фаворизираната Барселона со резултат 33-28. Каталонците беа без...

За секој случај по средбата со Макрон: И Шарл Мишел во...

0
Претседателот на Европски Совет (ЕС), Шарл Мишел ќе биде во самоизолација поради превенција, изјави портпаролот на Европска Унија (ЕУ). Тој  имаше средба со...

И Мишел во самоизолација по средбата со Макрон

0
Претседателот на Европски совет (ЕС) Шарл Мишел ќе биде во самоизолација поради превентива, изјави портпаролот на Европска Унија, Тој имаше средба со...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
75 %
3.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави