таг: Еврокомесарот

Брисел за октомври најавува предлози за проширување на ЕУ

0
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, вели дека суштински предлози за проширување ќе бидат...

ЕУ обезбеди 650 илјади вакцини на „Фајзер“ за здравствените работници од...

0
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изутринава најави дека од мај до август на Западен Балкан ќе пристигнат 651.000 дози од вакцината „Фајзер“, наменети...

Бретон: ЕУ може да стекне колективен имунитет до средината на јули

0
Еврокомесарот за единствен пазар, Тиери Бретон, изјави дека Европа до средината на јули може да постигне колективен имунитет на коронавирусот, воедно најававувајќи го...