таг: Еврокомесарката

Кириакидес: Од ЕМА утре очекуваме нови препораки за „АстраЗенека“

0
Еврокомесарката за здравство, Стела Кириакидес, утрово одговараше на прашања на европратениците од комисијата за јавно здравство на Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА...