таг: евровизиски

Објавен списокот на земји за Евровизија 2023 година – три земји...

0
Официјалниот евровизиски канал ја објави листата на земји кои следната година ќе се натпреваруваат во Ливерпул, а меѓу 37-те потврдени земји е и...

Ја освои Италија, па светот: Која е Лаура Паузини, водителка на...

0
Како и секоја година, овие евровизиски водители привлекоа големо внимание во јавноста, дури и како изведувачи Познатата италијанска пејачка Лаура Паузини е...

Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на „Евровизија“: Со...

0
Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам,...