таг: евидентираше

За еден ден 50.000 новозаразени со коронавирус, Турција во црн рекорд

0
Турција евидентираше над 50.000 нови случаи на коронавирус за еден ден, што претставува највисоко ниво од почетокот на пандемијата, јави ДПА. Министерството за...

Во Јужна Кореја рекорден број смртни случаи од Ковид-19 во еден...

0
Јужна Кореја денеска евидентираше најголем број на смртни случаи од избувнувањето на пандемијата на коронавирус, со 24 пациенти кои починаа и вкупно 698...