fbpx

таг: „Евер

(ВИДЕО) Ослободен бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“, кој од вторникот минатата недела го блокираше Суецкиот канал, конечно е ослободен. „Бродот е успешно вратен на...

Огромниот брод сè уште го блокира Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“ сè уште е дијагонално заглавен во Суецкиот канал, додека управата на каналот...