таг: евентуално

Вучиќ: Сакаат да го признаеме Косово и да завршиме како Заев...

0
За евентуално признавање на Косово, српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека не сака да завршат како македонскиот премиер Зоран Заев со Преспанскиот договор...