таг: евакуирана

Дојави за бомби во парламентот во Црна Гора и во неколку...

0
Зградата на црногорскиот парламент утрово е евакуирана поради дојава дека во таа институција...

Првите цивили од „Азовстал“ стигнаа на безбедно, со недели се криеле...

0
Поголема група цивили која беше евакуирана од Мариупол пристигна на релативно безбедно подрачје во Запорожје,...