таг: евакуираа

Разорни пожари во Франција, евакуирани повеќе од 16 000 жители

0
Властите во Жиронд, популарен туристички регион во Франција, ги евакуираа туристите . Пожарите се проширија...

Видео: Грција во пламен

0
Грчките власти евакуираа неколку подрачја северно од Атина откако пожарот ги зафатил шумите и претставувал закана по куќите. Пет канадери и четири...