таг: евакуација

Засега нема македонски државјани кои побарале помош поради големите шумски пожари...

0
Во големата и масовна евакуација на туристички места во источниот и југоисточниот дел...

Украина го евакуира населението од ослободените подрачја поради проблеми со електричната...

0
Украинските власти денеска соопштија дека почнале со евакуација на населението од неодамна ослободената област Херсон...

Зеленски нареди задолжителна евакуација на Доњецк

0
Украинската влада нареди задолжителна евакуација на Доњецк, источниот регион кој е место на жестоки борби...

За денеска планирана евакуација на цивили од фабриката „Азовстал“

0
За денеска е планирана операција за евакуација на цивили од фабриката Азовстал, соопшти кабинетот на...

Денеска нема хуманитарни коридори за евакуација на цивили во Украина

0
Украинските власти соопштија дека денеска повторно нема да има евакуација на цивили во земјата, бидејќи...

Руските сили се прегрупираат и се враќаат во Белорусија?!

0
Украина денеска не отвори хуманитарни коридори за евакуација на цивили. Високи владини претставници соопштија дека разузнавачките извештаи предупредуваат оти руските сили...

Договорени два хуманитарни коридори од Мариупол

0
Украина и Русија се договорија за два хуманитарни коридори за евакуација на цивили, од опколениот град Мариупол, каде ситуацијата е крајно...

Украинскиот меѓународен аеродром цел на руските сили

0
Повик за евакуација на украинскиот град Бориспил објави градоначалникот Володимир Борисенко денеска поради вжештувањето на...

Украина планира да отвори девет хуманитарни коридори

0
Денеска ќе се направат повеќе обиди за евакуација на цивилите од бомбардираните градови, изјави вицепремиерот...

Пропадна и денешниот обид за евакуација од Мариупол

0
Втор ден и по втор пат пропадна обидот за евакуација на цивилите од опколениот град Мариупол на Азовското Море. Украинските власти...