таг: Евакуацијата

Во тек е евакуација на цивили од фабриката за челик во...

0
Започна евакуацијата на повеќе цивили од фабриката за челик Азовстал во опколениот украински пристанишен град Мариупол. Advertisements ...

Одложена евакуацијата на цивилите од Мариупол

0
Украинските власти ја одложија евакуацијата на цивилите од областите кои беа најмногу погодени од бомбардирањето во Мариупол и Волноваха. Иако двете...

Прекината евакуацијата од Мариупол

0
Евакуацијата е невозможна поради континуираното гранатирање, изјави заменик-градоначалникот на Мариупол, додавајќи дека е одлучено да се прекине евакуацијата бидејќи не е...