таг: дуо

Кејн-Сон, најефикасното дуо во Премиер Лигата

0
Хари Кејн и Хеунг-мин Сон е најпродуктивното дуо во историјата на Премиер Лигата, надминувајќи го добро познатото...

ВИДЕО | Здравствените работници танцуваат на својот нов хит: За побрз...

0
Најпознатото музичко дуо што произлезе како резултат на оваа пандемија, повторно ја израдува македонската јавност со нова песна. Овојпат Драган...

ВИДЕО: Дац и Александар нѐ израдуваа со „Вакцина“, една година по...

0
Славното музичко дуо Драган Спасов-Дац и Александар Митевски, токму на роденденот на нивниот хит „Корона Чао“, ја израдуваа публиката со нова преработка,...