таг: Дубаи

Ова е музејот на иднината во Дубаи

0
Во Дубаи пред неколку месеци беше отворен „Музејот на иднината“. Во него се е спектакуларно, има технолошки атракции, анимации а поголем дел од...

Фото: Повеќе од илјада луѓе го следат летот „EK409“, не е...

0
Новак Ѓоковиќ попладнево полета кон Дубаи од Австралија, а неговиот лет го следат над илјада луѓе. Специјализираниот портал „Flihgt Radar“ објави дека...

Македонските каратисти пристигнаа на СП во Дубаи

0
Македонската карате репрезентација пристигна во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати на истокот од Арапскиот Полуостров, каде од вторник до недела ќе се одржи...