таг: Дуа

ВИДЕО: Дуа Липа како каубојка во нејзиниот нов спот

0
Британската поп – ѕвезда, Дуа Липа, со косовско потекло, објави нов спот за песната „Love Again“, уште еден во низата синглови од...

Дуа Липа на насловната страница на „Тајм“: Една од идните 100...

0
Британската пејачка Дуа Липа со потекло од Косово, се најде на насловната страница на новиот број на списанието „Тајм“ – како една од...

ФОТО: Дуа Липа на насловната страна на британскиот „Вог“

0
Дуа Липа, светски познатата пејачка со албанско потекло, вторпат по ред ќе биде на насловната страна на британскиот „Вог“. ...