таг: друштво

Тимот на д-р Рендевски доби признание за највисоко рангиран научно-истражувачки труд...

0
Македонското лекарско друштво додели Признание за највисоко рангиран научно-истражувачки труд од областа на медицина за 2022 година на тимот на доцент доктор Владимир...

Четири најчести проблеми во однесувањето на кучињата и совети како да...

0
НЕКОИ кучиња прават совршено друштво од денот кога ќе ги донесете дома, никогаш не џвакаат чевли, не лаат по поштарот или не крадат...

МД „Илинден”- Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент за...

0
Македонското друштво „Илинден”-Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола, со кое од име на Македонците се бара формирање...

ФОТО: Започна метеорскиот рој Персеиди – дали ќе можеме да го...

0
Скопското астрономско друштво на својот Фејсбук профил посочува дека започнал метеорскиот рој Персеиди. Според нив, од крајот на јули па до средина...

Новогодишна честитка со осум цифри освои најновата супер милионерка

0
Најсреќната милионерка В.Н во друштво на својот сопруг, пристигна во просториите на Видеолотарија Касинос Австрија, за да...

КУД „Илинден“-Битола учествуваа во најдолгото оро на светот

0
Членови на културно уметничкото друштво „Илинден“-Битола деновиве учествуваа на светска Фолклоријадата во Русија и заиграа во најдолгото оро на светот. На фолклоријадата...

Кој е доктор Илир Демири: Не доби пофалница од фелата, но...

0
Македонско лекарско друштво доделило плакети и благодарници на лекари во првите борбени редови против ковид-19. Не би било ништо спорно доколку во листата...

„Еден за сите, сите за Вардар“ – донаторска кампања за спас...

0
Раководството на Културно – просветно друштво „Вардар“ денес изрази загриженост поради финансиската криза во која се наоѓа ФК Вардар и започна Иницијатива за...

ФОТО | Сузана Гавазова славеше роденден во Струмица, а нејзината сестра...

0
Сузана Гавазова деновиве во друштво на своето семејство го прослави својот роденден. Во домот во Струмица пејачката ги собра најблиските и заедно...