таг: друг

Најмалку 156 лица загинаа во минатонеделната бура Налге на Филипините

0
Повеќе од 4.620.000 луѓе на еден или друг начин беа погодени од налетот на тропската...

Прва јавна изјава на Путин по нападот на Украина: Русија немаше...

0
Русија немаше друг избор, изјави Владимир Путин, што е негова прва јавна изјава откако Русија утрово ја нападна Украина, пренесе „Спутник“....

Анелка: ПСЖ направи голема грешка

0
Килијан Мбапе веќе од јануари може да преговара со друг клуб, а следното лето речиси сигурно ќе биде претставен како засилување на Реал...

Суспендирани повеќе од 11.000 академици и наставници, во Мјанмар протестирале против...

0
Повеќе од 11.000 академици и друг универзитетски персонал кои се против владејачката воена хунта во Мјанмар се суспендирани по штрајкот во знак на...

ФОТО: Поранешен светски шампион ги собра сите „Покемони“!

0
Кристоф Крамер (29) како и секој друг има свое хоби, а дефинитивно неговото привлекува големо внимание.. Моментно ги брани...