fbpx

таг: другите

ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ ПОСЕБНО ВЕ НЕРВИРААТ: Психолозите даваат одговор кој нема...

0
Зошто одредени особини кај другите луѓе ве нервираат – психолозите откриваат дека одговорот лежи длабоко во вас! Дали има навики и гестови...

Како Илон Маск стана еден од најголемите профитери од војната во...

0
Американската компанија ги збриша другите купувачи кои ги прекинаа врските со се поизолираниот вселенски сектор во Москва. Европската вселенска агенција (ESA) започна прелиминарни...

Кој е најбрзиот начин да останете здрави?

0
Ускладувањето помеѓу работата, семејството и другите обврски може да ви го отежне остварувањето на вашите здравствени цели. Неверојатно е колку брзо вашето тело...

Можно исклучување на Русија од Г20

0
САД и другите западни земји размислуваат за потенцијално исклучување на Русија од Г20, објави Ројтерс, цитирајќи извори....

Бојко Борисов „црпнал“ 30 милиони евра од теглата со мед?

0
Властите во Софија велат дека делото против Борисов и другите осомничени е покренато по пријава на бизнисменот Васил Бошков за рекет...

Науката потврди: Љубезноста кон другите е клучот за својот внатрешен мир

0
 Од свесноста за себе и другите и квалитетна исхрана до рутини на спиење и редовно вежбање, бројни се „алатките“ за грижа за внатрешната...

Денеска се празнува Светата великомаченичка Анастасија

0
Светата великомаченичка Анастасија Одврзителка и другите со неа Оваа славна ревнителка на Христовата вера се роди во Рим во дом богат и...

Календар на МПЦ: Утре се празнува Светата великомаченичка Анастасија

0
Светата великомаченичка Анастасија Одврзителка и другите со неа Оваа славна ревнителка на Христовата вера се роди во Рим во дом богат и...

И покрај полесната клиничка слика, Фаучи предупредува дека омикрон може да...

0
Омикрон може да предизвика помала стапка на заболување од другите видови коронавирус, но бранот на...

ПОВЕЌЕ УЖИВААТ ВО ТУЃОТО ПАТЕЊЕ ОТКОЛКУ ВО СВОЈАТА СРЕЌА: Ова се...

0
Уживаат кога другите страдаат, проблемите на другите луѓе се нивна ментална храна. Многу карактеристики зависат од нашиот хороскопски знак, и добри и...