таг: друга

Северна и Јужна Кореја за прв пат истрелаа проектили една кон...

0
Северна и Јужна Кореја утрово првпат истрелаа проектили една кон друга кои, како што пренесува Би-би-си, завршиле во близина на крајбрежните...

Ѓонбалај: Се плашам дека не е само една Буча, туку има...

0
Војната во Украина има друга димензија од она што ние како стари новинари го доживеавме...

Македонците кои се вакцинираа во Србија може да примат втора доза...

0
Втора доза со друга вакцина во Македонија или со „Астра Зенека“ во Србија се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани...

Оваа билка може да излечи речиси сè!

0
Речиси и да нема друга билка во природата чиј спектар на делување е толку широк, а истовремено претставува лек за најразлични заболувања. Станува...