таг: дроб

Алкохолот е најмалиот проблем: Овие работи го уништуваат црниот дроб

0
Доколку сакате црниот дроб да ви биде здрав, покрај здравата исхрана и редовна хидратација, многу е важно да се грижите и за тоа...

Ова е најдобрата храна за црниот дроб

0
По кожата, црниот дроб е вториот по големина орган во вашето тело, за кој научниците тврдат дека извршува дури 500 задачи кои се...

НАЈДОБРИОТ ЗЕЛЕНЧУК ЗА ЦРНИОТ ДРОБ: Оживејте го вашето здравје и одмастете...

0
Црниот дроб е витален орган и има бројни функции поврзани со варење и метаболизам, складирање на витамини и минерали, чистење од токсини од...

Намирница која секојдневно ја конзумираме, е штетна за црниот дроб и...

0
Црниот дроб е исклучително важен орган во нашето тело бидејќи ги чисти и обработува сите материи кои ги внесуваме преку храната, па со...

Најраните знаци дека црниот дроб ви откажува: Овие, навидум, безопасни симптоми...

0
Без здрав црн дроб, нема ни добро здравје на целиот организам, велат лекарите. Овој орган е задолжен за прочистување на токсините од крвта....

Овие симптоми укажуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

0
Токсините во црниот дроб предизвикуваат многу непријатни последици. Црниот дроб игра огромна улога во одржувањето на метаболизмот, неутрализирање на токсините и неговата состојба...

Што може да направи маслиновото масло за вашето здравје?

0
Чистиот црн дроб значи здравје, виталност, здрав изглед и добро расположение. Маслиновото масло помага во отворањето на каналите на црниот дроб и...

Американско истражување потврдува: Газираните сокови се многу штетни за црниот дроб

0
Црниот дроб ги филтрира штетните материи од телото и затоа неговото здравје е од исклучителна важност за човекот. Кога станува збор за оштетување...