таг: Дритан

Дритан Абазовиќ евакуиран од дискотека во Будва иако не бил цел...

0
Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ не бил нападнат за време на неговиот престој во дискотеката „Топ хил“ во Будва, се наведува во...

Мило Ѓукановиќ го урна премиерот Дритан Абазовиќ

0
Мандатот на Дритан Абазовиќ на чело на црногорската влада заврши по гласањето утринава. За паѓање...

Абазовиќ: Оние што сакаа да ми ја скинат главата нека побрзаат

0
Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, го повика Специјалното државно обвинителство (СДТ) да ги истражи...

Абазовиќ најави официјална посета на Белград

0
Потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ изјави дека очекува следниот месец да оствари официјална посета на Белград. -Црна Гора треба да испрати...