таг: државјани

Мароко; Двајца државјани на Северна Македонија се евакуирани

0
Двајца државјани на Северна Македонија со престој во Мароко се пријавиле во дипломатско...

Тројца македонски државјани приведени во Црна Гора поради кражба

0
Тројца македонски државјани се приведени откако полицијата во Никшиќ открила дека украле паричник...

Само 169 Бугари во Македонија се пријавиле за гласање на бугарските...

0
Само 169 бугарски државјани кои живеат во Македонија се пријавиле да...

Осумте ученици и нивниот ментор погодени од земјотресот се на пат...

0
Деветте државјани на С Македонија кои силниот земјотрес во Турција ги затекна во југоисточниот дел на земјата го напуштиле подрачјето загрозено...

Захарова: Русија воведува санкции за уште 36 граѓани на Велика Британија

0
Русија ја прошири црната листа на британски државјани за уште 36 имиња поради антируската политика...

Русија брои убиени од Македонија, МНР нема информации

0
Министерството за надворешни работи нема информации за наши државјани кои се борат или ги загубиле животите во Украина. Одговорот на институциите...

Спасувачи волонтери продолжуваат со потрагата по исчезнатото момче на Халкидики

0
Една седмица по исчезнувањето на 31-годишниот македонски државјани во Посиди на Халкидики, спасувачи волонтери од Грција, но и со помош на...

Ниту еден од украинските државјани во Македонија не побарал азил

0
Од 5.074 украински државјани кои влегле во нашата земја, ниту еден од нив досега не поднел барање за азил за подолг...

Украина спремна да се откаже од НАТО?

0
Министерството за надворешни работи засега не споделува информација колку државјани на Македонија кои се наоѓаа во Украина евентуално се вратиле дома....

Приштина сака затворените Косовци од „Диво насеље“ да се префрлат во...

0
Косово официјално побара да ги посети косовските државјани кои се во затвор за случајот Дива...