таг: државјанин

Македонски државјанин уапсен во Хрватска за шверц на 25 мигранти

0
Државјанин на Северна Македонија е уапсен и притворен во Хрватска поради шверц на...

Пад од 68 кат: Човекот кој се искачи на највисоката зграда...

0
реклама Францускиот државјанин Реми Лусиди, познат по екстремните спортови, почина откако падна од 68 кат...

Русија го осуди новинарот и критичар на Кремљ, Кара-Мурза, на 25...

0
Новинарот Владимир Кара-Мурза кој е руско-британски државјанин и еден од најгласните критичари на Кремљ, е осуден на 25 години затвор од...

(ВИДЕО) 72-годишен македонски државјанин шверцувал марихуана во кутии за новогодишни пакетчиња

0
Седумдесет и двегодишен македонски државјанин е приведен од надлежните бугарски власти и против него е поведена истрага откако при претрес на...

Во тек спасувачка акција – Водени струи повлекоа пливачи на Халкидики,...

0
Државјанин на Северна Македонија е спасен, а по две лица се трага во Посиди на...

Уапсени албански државјанин во Италија – кај него биле откриени 400...

0
Италијанската полиција уапсила албански државјанин откако бил откриен со 400 килограми марихуана, чија вредност на нарко пазарот достигнува вредност од четири милиони евра,...

Руски шпион во германскиот Бундестаг?

0
Германското сојузно обвинителство покрена обвинение против германски државјанин кој е обвинет за шпионажа во корист на руската...