таг: државно

Абазовиќ: Оние што сакаа да ми ја скинат главата нека побрзаат

0
Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, го повика Специјалното државно обвинителство (СДТ) да ги истражи...

Матичната компанија на Фејсбук – Мета може да биде забранета во...

0
Руското државно обвинителство поднесе барање за назначување на Мета – матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм – како „екстремистичка организација“ и забрана за...

Заев: Без продажба на земјиштето нема развој на земјоделството

0
Без продажба на државно земјоделско земјиште нема да има развој на оваа стопанска гранка. Ова е ставот...

Владата почна со собирање на забелешките за Законот со кој ќе...

0
50.000 хектари државно земјоделско земјиште владата ќе стави на продажба. Парцелите ќе се продаваат на јавен оглас, а на лицитацијата почетната цена ќе...