таг: Државното

Државно првенство во планинско трчање на Пелистер

0
Во тек се завршните подготовки за Државното првенство во планинско трчање, кое претстојниот викенд ќе се одржи во Националниот парк Пелистер. Организатори...

Обвинителството бара 30 години затвор за Дерек Шовин, полицаецот осуден за...

0
Државното обвинителство во Минесота побара 30-годишна затворска казна за поранешниот полицаец Дерек Шовин, кој беше осуден во април за убиството на Џорџ Флојд...